Print this Stránka

Projít Petrovice


Zvětšit mapu

Permanent link to this article: http://www.petrovice.mzf.cz/projit-petrovice/

2 comments

 1. Jitka Bezecná

  Dobrý den,
  moje prababička Marie Čížková, zemřela v Petrovicích v roce 1933, je pochována na hřbitově v Jiřicích u Humpolce, můj dědeček Alois Čížek prožíl své mládí v Petrovicích. Pocházel ze statku, byl nejmladší ze všech sourozenců. Zjistila jsem, že Jan Čížek , sedlák, žil v Petrovicích již v Roce 1620, kdy byl prováděn soupis majetků. Chtěla bych vědět, zda z rodiny Čížků ještě v Petrovicích někdo žije.
  Děkuji i za negativní zprávu.

  Jitka Bezecná
  Samota228, Sezimovo Ústí
  tel. 731206807

 2. admin

  Vážená paní předně se omlouvám, že Vám odepisuji poměrně pozdě. Snažil jsem se něco zjistit o rodině Čížkových z Petrovic u Humpolce.
  Naposledy v rodině u Čížků byly dvoje děti v prvním manželství to byl syn Jan a dcera Marie, která se provdala do Brtné, v druhém to byl syn František se přiženil do sousedních Jiřic, dcera Tonička se provdala do Pardubic údajně pracovala na železnici. Jenda se neoženil a zůstal na rodné chalupě.Takže pracoval v zemědělství později v JZD až do odchodu do důchodu. Po revoluci si pozemky vzal do soukroma synovec Josef syn sestry Marie.Chalupu dostala neteř opět od sestry Marie. Jan zemřel v 7.7.2000 ve věku 92 roků.Sourozenci jsou již také po smrti.Že rodiče je samosebou. Takže na chalupu jezdila neteř, která bydlí v Pelhřimově.Chalupu s manželem trochu poopravily a asi před pěti roky ji prodaly. Takže rod Čížků v Petrovicích již není. Shodou okolností nedavno před chalupou spadlo malé letadlo .Též na našich stránkách. S pozdravem Josef Bloudek Petrovice.

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

„Nikdy se nesměji nejlépe. Bojím se, že by to mohlo být naposledy.“ Jan Werich