↑ Return to TJ Vysočina Petrovice

Print this Stránka

Historie TJ Vysočina Petrovice

wpcd8edc56_05_06Zaklákající listina TJ Vysočia Petrovice

wp6815c58c_05_06Zaklákající listina TJ Vysočia Petrovice

Od podzimu roku 1964 se tedy hraje v Petrovicích organizovaně s výjimkou let 1967-1968, kdy hoši odešli na vojnu a tím pádem nebyl dostatek hráčů. Po návratu kluků z vojny se kopaná v Petrovicích hraje nepřetržitě. To znamená, že zanedlouho se bude slavit 50 let od založení.

První výbor Tj Petrovice:

Předseda: Koten Miloslav
Tajemník: Svoboda Miloslav
Hopodář: Svoboda Bohumil
Ůsek mládeže: Svoboda František
Sportovní ref.: Peterka Ladislav

Fotbal začal sice velikým zápalem, ale ve velice skromných podmínkách. Na malém nevyhovujícím hřišti, kde nyní stojí bytovky při vjezdu do obce. Opravy hřiště zvládalo ohromné nadšení hráčů.

V letech 1968-1971 se začalo stavět nynější hřiště, neboť stávající muselo ustoupit výstavbě bytovek. Zároveň s výstavbou hřiště se postavily kabiny, což spolku velice pomohlo. Za obětavé pomoci lidí, kteří pracovali zadarmo a národní výbor platil materiál, se podařilo v akci Z vše zbudovat. Při slavnostním otevření v roce 1971 zde hráli internacionálové Slávie Praha v čele se slavným Pláničkou. Toto hřiště bylo v té době opravdu jedno z nejlepších na okrese.

Od založení se v Petrovicích vystřídalo mnoho hráčů a generací. V 80. letech bylo vytvořeno družstvo žáků, kteří se již ve druhém působení v soutěži stali přeborníky okresu. Pro nedostatek financí nešlo bohužel postoupit do dalších ročníků. Kluci přešli do dorostu Želiv, kde v té době začínalo nadšení jako před lety v Petrovicích.

V letech 1988-1999 jsme se s velkým zápalem pustili do výstavby tenisových kurtů a opět vlastními silami.

V roce 2004 byly kabiny rozšířeny o další část. Dále byl vybudován sklad a sociální zařízení zejména pro diváky. Město přispělo částkou 50 000 Kč. Budovy jsou nyní v majetku TJ Petrovice a ostatní plochy jsou majetkem města.

Zpracoval: 29.1.2010 Bloudek Josef

Permanent link to this article: http://www.petrovice.mzf.cz/organizace/tj-vysocina-petrovice/historie-tj-vysocina-petrovice/

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Můžete použít tyto HTML tagy a atributy: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

„Rozdávat rady je zbytečné. Moudrý si poradí sám a hlupák stejně neposlechne.“ Mark Twain